Svjetski Dan ekologije

Povodom svjetskog Dana ekologije koji se obilježava (5. lipnja), Franjevačka mladež Bosne Srebrene okupila se u našem samostanu u Jajcu, 2. lipnja.

Nakon euharistijskog slavlja koje je predvodio fra Mato Topić, provincijski asistent Frame i Franjevačkog svjetovnog reda, dvjestotinjak framaša uputilo se gradskim ulicama kako bi pomogli djelatnicima JKP „Čistoća i zelenilo“ u skrbi o čistoći grada i time, nasljedujući sv. Franju, svjedočili ljubav prema okolišu.

Sudjelovali su framaši iz slijedećih župa: Bučići, Bugojno, Busovača, Fojnica, Kiseljak, Kreševo, Nova Bila, Novi Šeher, Podmilačje, Rama – Šćit,  Sarajevo, Sivša, Uskoplje, Vitez i domaćini – frama Jajce i mladi iz srednje škole.

Udio u ovoj akciji imala je i Općina Jajce. Načelnik gosp. dr. Nisvet Hrnjić, pozdravio je okupljene framaše te pohvalio njihovu akciju. Zahvaljujući podrški Općine, framaše je nakon akcije, dočekao bosanski specijalitet – grah.

Hvala svim sudionicima u ovoj akciji