Kanonska vizitacija župe

O kanonskoj vizitaciji već smo pisali na našoj stranici (http://franjevackisamostan-jajce.ba/?p=1974). Juče, 29. svibnja, u kanonsku vizitaciju našoj župi došao je msgr. dr. Franjo Komarica, biskup banjolučki.

Vizitacija je započela u područnoj crkvi Presv. Srca Isusova u Barevu gdje se Biskup susreo s tamošnjim župljanima. Nakon toga posjetio je i groblja u župi, razgovarao sa svećenicima te pregledao župne knjige. U poslijepodnevne sate susreo se sa Župnim pastoralnim i ekonomskim vijećem i katehistima.

Vrhunac kanonske vizitacije bilo je euharistijsko slavlje u 18h u župnoj i samostanskoj crkvi Uznesenja BDM u Jajcu. Na koncu Biskup je razgovarao i s Framom župe Jajce te posjetio samostan časnih sestara u Jajcu. Fotogalerija