Sv. Potvrda u Jajcu

Nakon potrebne priprave potvrđenici župe Jajce primili su sakrament punoljetnosti u subotu, 26. svibnja 2012. u samostanskoj i župnoj crkvi Uznesenja BDM. Broju od 108 potvrđenika pridružila se i Kristina Deljak, potvrđenica iz Majdana, župa Mrkonjić Grad. Sv. Potvrdu podijelio je msgr. dr. Franjo Komarica, biskup banjolučki.

U svojoj propovijedi poticao je sad već punoljetne članove Crkve da ustraju na putu kojim su hodili njihovi preci, živo svjedočeći radost Kristova uskrsnuća, te da budu Kristovi svjedoci danas.

Ovom slavlju prethodio je ispit potvrđenika u kripti crkve. Tom prigodom Biskup je provjerio jesu li potvrđenici prikladno poučeni, pravo raspoloženi i sposobni obnoviti krsna obećanja.

Ponajprije zahvaljujemo Bogu za ovaj događaj u našoj župi, a ovom prigodom zahvaljujemo i gđi Brankici Jakešević za veliku pomoć u vjeronaučnoj pripravi potvrđenika. Fotogalerija