Pepelnica i korizmena akcija

Pepeljanjem na Čistu srijedu započeli smo ovogodišnju korizmu – vrijeme intenzivnog posta, odricanja, pokore, molitve, dobrih djela… Osim što označuje ovozemaljsku prolaznost („Sjeti se, čovječe da si prah i da ćeš se u prah pretvoriti!“), pepeo znači i spremnost na nove, bolje postupke. Znak je obraćenja – promjene životnih navika.

I ove je korizme, Frama župe Jajce skupa s Franjevačkim samostanom, pokrenula korizmenu akciju „Darujem potrebite“. Sudjelovanje u ovoj akciji je već poznato. Dakle, nakon što kupite potrepštine, možete nešto od toga odložiti u posebne kartonske kutije s natpisom „Darujem potrebite“ u slijedećim trgovinama: STR „Tonex“, STR „Petonjić“, STR „Ivana“, STR „Kivi“, STR „Pougarka“, STR „Mini market Matko“, „Jim-i market“, „Best“ – Pijavice i „Mlinpek-žitar“ (na Skeli).

Zbilja će dobro doći potrebitima kojih ima dosta u našoj sredini. Unaprijed zahvaljujemo svim sudionicima u ovoj akciji kao i vlasnicima spomenutih trgovina.