Gospa Lurdska

Ovaj blagdan je drugi patron naše župe u Jajcu. Snijeg i niske temperature, uz koju zraku sunca, spriječili su ovogodišnju procesiju s kipom BDM. Pripravljali smo se trodnevnicom gdje se molila krunica, Lauretanske litanije i bila prigoda za ispovijed.

Na današnji blagdan, sv. Misu predvodio je fra Jozo Gogić, negdašnji samostanski i župni vikar u Jajcu, a sad župnik u Foči kod Doboja. U svojoj propovijedi fra Jozo je govorio o bolesti u Bibliji, bolesnicima te onima koji dvore bolesnike. Pozvao je sve da prihvate svoj križ koji se manifestira i kroz bolest i patnju.

Osim gvardijana i župnika fra Nike Petonjića, euharistijskom slavlju su nazočili fra Krešimir Vukadin, župnik u Dobretićima, fra Božidar Štrkalj, bogoslov, ministranti, veliki župni zbor pod vodstvom s. Anđelke Mlakić te vjernici župa jajačkog podneblja.

Župa Prečistog srca Marijina Foča kod Doboja doživjela je isti križ kao i naše župe. S tim da se u toj župi danas vratilo svega nekoliko vjernika. Detaljnjije o toj župi pročitajte na http://www.bosnasrebrena.ba/v2010/samostani-i-zupe/samostansko-podrucje-plehan/foca.html

Kao što druge župe pomažu nama, tako i mi nastojimo pomagati drugima. Prošle smo nedjelje najavili da danas i sutra skupljamo priloge za gradnju crkve u Foči. Stoga vas pozivamo da, prema svojim mogućnostima, sudjelujete u ovom djelu ljubavi.

Nakon euharistijskog slavlja, nazočnima smo ponudili fratarsku šljivovicu, koja, (zamislite!) ni na ovim niskim temperaturama ipak nije smrzla.