Pomoć župi Jajce

U već nekoliko navrata Jajčani izvan BiH, točnije u Austriji (Linz, Bad Ischl i Steyr), potpomažu rodni kraj. Tako su učinili i ovog adventa. Naime, zahvaljujući fratrima fra Josipu Tretnjaku, voditelju HKM Linz, i fra Antunu Hajmileru, pomoćniku, župni i samostanski vikar fra Stipo Raštegorac pohodio je 10. i 11. prosinca spomenuta mjesta u kojima živi velik broj Jajčana. Nakon euharistijskih slavlja, Jajčani ali i vjernici iz drugih mjesta BiH i HR, prikupiljali su pomoć za župu i samostan. Tom prigodom prikupljeno je: u Bad Ischlu 980,12 €, u Linzu 2090,04 € i Steyru 949,02 € (ukupno 4.019,18 €).

Zahvaljujemo fratrima fra Josipu i fra Antunu za spremnost na pomaganje našoj  župnoj i franjevačkoj zajednici u Jajcu, kao i svima koji su nam svojim darovima iskazali bratsku ljubav. Neka im novorođeni Kralj udijeli svoje darove radosti i mira. Želimo čestit Božić, sretnu i blagoslovljenu novu 2012. godinu i puno uspjeha u radu.

U fotogaleriji pogledajte djelić atmosfere iz spomenutih mjesta.