Nedjelja Caritasa BKBiH

Sarajevo, 09.11.2011.

Poštovani,

Caritasova Nedjelja se proslavlja u trećoj nedjelji adventa i to je prigoda za promišljanje vjernika i šire javnosti o Caritasu i aktivnostima koje se provode, te o načinu angažiranja i podrške akcijama Ljubavi.

Svake godine odabire se tema koja prati sve medijske istupe i programske aktivnosti. Za 2012. godinu odabrali smo temu Aktivno starenje i međugeneracijska solidarnost, što je i tematska godina diljem Europe. Imajući u vidu starenje stanovništva u svijetu i duži životni i radni vijek potrebno je promišljati kako aktivirati starije osobe u njihovom životu a za dobrobit zajednice.

Učimo jedni od drugih, mladi od starijih ali i stariji od mlađih. S tim u vezi Caritas BK BIH organizira kampanju u kojoj prikuplja likovne i foto radove koji oslikavaju Aktivno starenje i međugeneracijsku solidarnost, pod nazivom „Dobro je činiti dobro“. Na natječaj se mogu prijaviti sve zainteresirane osobe sukladno uvjetima natječaja koji je u privitku. Materijali koji pristignu na natječaj biti će izloženi na humanitarno-prodajnoj izložbi povodom Nedjelje Caritasa, a sredstva prikupljena na izložbi namijenjena su projektima i programima Caritasa.

Predsjednik Caritasa BKBiH, biskup Franjo Komarica u svom pastoralnom pismu vjernicima obrađuje ovu temu i potiče vjernike na međugeneracijsku solidarnost. Pastoralno pismo (poslanica) biti će proslijeđeno svim župnim zajednicama.

Humanitarno-prodajna izložba radova pristiglih na natječaj, biti će organizirana u franjevačkoj crkvi, Sv. Petra i Pavla u Mostaru na Nedjelju Caritasa 11. prosinca 2011. Osim humanitarno-prodajne izložbe organizira se i javna akcija prikupljanja sredstava za programe i projekte Caritasa Biskupske konferencije u Bosni i Hercegovini. Vaš doprinos akciji „Dobro je činiti dobro“ možete dati i preko humanitarnih brojeva telefona:

BH Telecom 090 292 064

(donirate 3,00 KM)

HT Eronet 092 890 892
(donirate 2,00 KM)

SMS donacije:
HT Eronet 063 88 813
(donirate 1,00 KM)

Ili uplatom na žiro račun:

KM račun:
UniCredit bank d.d.
br. računa: 338 320 22007 22429

Devizni račun:
S.W.I.F.T. CODE: UCRBA 22
IBAN: BA39380604893786133

Pozivamo Vas da se aktivno uključite u proces proslave dana Caritasa koji se obilježava 11. prosinca 2011. godine.

Molimo Vas da obavijest sa svim informacijama stavite na oglasnu ploču kako bi što veći broj kreativaca mogao sudjelovati u ovom natječaju i javnoj akciji „Dobro je činiti dobro“ i na taj način podržati rad Caritasa.

Za sva dodatna pitanja i prijedloge kontakt osoba je:

Dijana Muzička

dijanam@carbkbih.com.ba

Uz Božji blagoslov,

Fra Miljenko Stojić,

ravnatelj Caritasa BK BiH

Za pravila natječaja kliknite ovdje.